معرفی وبلاگ
از امروز 26/3/1392 اين وبلاگ را افتتاح كرديم. در اين وبلاگ سعي مي كنيم که تازه ترین كتاب ها و مقالات جديد را به شما كاربران عزيز معرفي كنم. به اميد اين كه مورد استفاده شما قرار بگيريد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3896
تعداد نوشته ها : 6
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

  كتاب «سلوك با همسر؛ نه حرف من، نه حرف تو، حرف خدا» به قلم ص.ج در زمينه زندگي زناشويي و با موضوعات سلوك و عرفان عملي خانواده و جنبه هاي مختلف روابط زناشويي در اسلام گردآوري شده است.سلوگپك با همسر

نهاد خانواده يكي از مهمترين و اصلي ترين اركان جامعه بوده و تأثير شگرفي بر حيات فكري و فرهنگي و معنوي و ايماني اجتماع دارد، آشنايي با ظرافتهاي همسرداري با الهام پذيرفتن از معارف قرآن و عترت و اهتمام داشتن به مراقبت از آن است.

 

دسته ها : تازه نشر كتاب
1392/3/31 15:27

حجت الاسلام والمسلمين سيد علي طباطبايي نويسنده و استاد درس خارج حوزه علميه قم گفت: اين جانب حدود 17 سال است مشغول تدريس فقه، فلسفه، منطق و كلام در حوزه علميه قم هستم و از سال 85 تدريس شرح اشارات را شروع كرديم و بعد از آن به تدريس اسفار پرداختم و دو دوره منظومه و دو دوره شرح تجريد، بدايه و نهايه را تدريس كردم.

استاد درس خارج حوزه علميه قم اظهار كرد: شرح اشارات را به مدت پنج سال است كه تدريس مي كنم و براي شروع تدريس شرح اشارات خدمت استاد خودمان، يعني آيت الله حسن زاده رفتم و از ايشان اجازه تدريس خواستم و ايشان فرمودند كه در حوزه تدريس شرح اشارات كار شير مردان است، آقاي طباطبايي شما بايد اين درس را تدريس كنيد و عده‌اي از شاگردان كه نزد ما اشارات را خواندند، خدمت آيت الله جوادي آملي رسيدند و آيت الله جوادي آملي به آن‌ها گفت كه از ايشان بخواهيد كتاب اسفار را تدريس كند پس تدريس كتاب اسفار به امر آيت الله جوادي آملي بود. در كنار اين درس‌ها يك دوره فصوص مرحوم فارابي را تدريس كرديم و در سال گذشته كتاب تمهيد القواعد به عنوان اولين كتاب عرفان نظري كلاسيك را شروع كرديم كه هنوز هم ادامه دارد.

1392/3/31 13:44

كتاب دُر نجف؛ زندگي و مبارزات آيت الله شهيد محمد باقر حكيم از سوي مركز اسناد انقلاب اسلامي چاپ و روانه بازار نشر شد.  در نجف

كتاب در نجف، زندگي و مبارزات آيت الله شهيد محمد باقر حكيم از سوي مركز اسناد انقلاب اسلامي چاپ و روانه بازار نشر شد.

در طول تاريخ تشيع شخصيت‌هاي وجود داشته و دارند كه هم به لحاظ علمي و معنوي داراي مراتب و درجات رفيعي هستند و هم تلاش خستگي‌ناپذيري براي احياي هويت شيعه و عزت بخشيدن به اين اقليت مظلوم كرده‌اند.

 

دسته ها : تازه نشر كتاب
1392/3/31 13:27

گرگ ساليهمزمان با رونمايي از كتاب «گرگ سالي» نسخه ديجيتال اين اثر از سوي سوره مهر الكترونيك عرضه شد. به گزارش خبرگزاري رسا به نقل از سوره مهر، به مناسبت چهلمين روز درگذشت مرحوم اميرحسين فردي و رونمايي از آخرين اثر اين نويسنده فقيد با نام «گرگ سالي»، نسخه ديجتالي اين كتاب از سوي سوره مهر منتشر شده است.

اين انتشارات با هدف دسترسي آسان‌تر مخاطبان به اين اثر ارزشمند، نسخه ديجيتالي اين كتاب را در سامانه كتابخانه ديجيتال سوره مهر عرضه كرده‌است. كتاب «گرگ سالي» آخرين اثر مرحوم اميرحسين فردي است كه به تازگي نسخه چاپي آن منتشر شده است.

اين رمان ادامه رمان برجسته او با عنوان «اسماعيل» است. فردي در اين داستان به كشمكش ميان اسماعيل و گرگ‌هايي مي‌پردازد كه آمريكايي‌ها براي اصلاح نژاد گرگ‌هاي ايراني به منطقه سبلان آورده‌اند.

آمريكايي‌ها كه در آن زمام كشت و صنعت مغان را برعهده داشتند، درصددند گرگ‌هاي آدم‌خواري را در اين منطقه بار آورند تا بتوانند براي كشتن افراد انقلابي ازآنها استفاده كنند. لازم به ذكر است كه مراسم تجليل و رونمايي از كتاب «گرگ سالي » روز سه شنبه 28/3/1392 در تالار مهر حوزه هنري برگزار شد.

 گقتني است نسخه چاپي اين اثر با قيمت 17900تومان و نسخه ديجيتال آن با قيمت سه هزار تومان توسط انتشارات سوره مهر منتشرشده است.

دسته ها : تازه نشر كتاب
1392/3/31 13:20

ميراث علمي دوفصلنامه ميراث علمي اسلام و ايران به صاحب امتيازي مركز پژوهشي ميراث مكتوب، مديرمسؤولي دكتر اكبر ايراني و سردبيري دكتر محمد باقري در 193 صفحه به زيور طبع آراسته شد.

مطالعه تاريخ علوم دوره اسلامي به ويژه تاريخ رياضيات و نجوم در نيم قرن اخير عمدتاً به وسيله دانشمنداني از اروپا، اتحاد شوروي پيشين و آمريكا آغاز شده و گسترش يافته است. در غرب پروفسور ادوارد استوارت كندي، در شوروي پيشين باريس روزنفلد و آدلف يوشكيويچ و در ايران ابوالقاسم قرباني پيشگامان اين پژوهش بودند. دريغا كه اكنون همه آنها چشم از جهان فروبسته‌اند.

 

دسته ها : تازه نشر كتاب
1392/3/31 13:16

نامه هاي فهميهكتاب «نامه‌هاي فهيمه» كه به كوشش عليرضا كمري تدوين شده، از سوي انتشارات سوره مهر به چاپ بيست و يكم رسيده است. كتاب «نامه‌هاي فهيمه» كه به كوشش عليرضا كمري درچهار بخش سرآغاز نامه، يادداشتها، نامه‌ها و ضميمه‌ها گردآوري شده٬ به تازگي توسط انتشارات سوره مهر به چاپ بيست و يكم رسيده است.

«فهميه بابائيان پور در فروردين ١٣٤٣ در خانواده‌اي كه سنت٬ رسم، انديشه و ارزش آن در اسلام بود به دنيا آمد و در هفتم فروردين ١٣٦٧ در حادثه‌اي ناگهاني درگذشت». در بخش نامه‌ها كه در حقيقت موضوع و محتواي اصلي اين كتاب است، نخست نامه‌هاي نه‌گانه مرحوم فهيمه به همسر شهيدش غلامرضا صادق زاده و سپس نامه هاي غلامرضا به فهيمه آورده شده است.

 

دسته ها : تازه نشر كتاب
1392/3/31 13:9
X